Branża fotograficzna

2016-01-17 14:50

Wielu osobom zdaje się, że fotografia ślubna to nic trudnego – trzeba tylko wziąć stosowną kamerę, wyszukać zlecenie i już można zarabiać kilkaset złotych za jedno popołudnie. Nic jednakże bardziej mylnego! Jak w każdej specjalizacji fotograficznej zasadne są prawidłowe odruchy powiązane nie tylko z doborem ustawień sprzętu, czy zawodowym rynsztunkiem, natomiast dodatkowo związane z umiejętnością znalezienia się w właściwym otoczeniu o należytym czasie, a stąd umiejętności fotografowania najistotniejszych momentów. W przypadku fotografii ślubnej nie ma miejsca na powtórki podejść!

Ogłoszenia

Dosyć często na słupach ogłoszeniowych można odnaleźć przyklejone kartki z treścią „fotograf ślubny Kraków”, „fotografia ślubna Kraków”, „fotografia ślubna Warszawa”, czy nawet „tani fotografik ślubny”. Należałoby sprawdzić dokładnie ogłoszenia, jako że ślub jest nadzwyczaj ważnym dniem dla większości osób – czy jest opłacalne psuć sobie jego atmosferę i późniejsze pamiątki tym, że chcieliśmy zaoszczędzić na usługach kompetentnego fotografa ślubnego sto złotych?

Jak dużo to kosztuje?

Koszt usług kompetentnego fotografa ślubnego to w zależności od naszych oczekiwań i jego poziomu koszt od około kilkuset złotych. Wszyściuśko zależy także od tego, ile czasu fotografik ma spędzić z nami czas – czy ma być obecny tylko w toku samej ceremonii ślubnej, czy także w ciągu kompletnego wesela i poprawin.